Urodziny krok po kroku

W kilku krokach opisujemy, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe w towarzystwie naszych animatorów.

Wybierz animację urodzinową 

Przyjęcia urodzinowe organizujemy w określonej fabule. Porozmawiaj z Jubilatem w kogo chciałby zamienić siebie i swoich gości podczas zabawy. Wszystkie dostępne animacje znajdują się TUTAJ. Warto zachęcić dzieci do przybycia na urodziny w stroju dostosowanym do wybranej fabuły. 

Miejsce zabawy urodzinowej

Zabawę urodzinową można zorganizować w mieszkaniu, chociaż często wiąże się to ze sporym przemeblowaniem. Jeśli chcemy oszczędzić sobie trudu sprzątania po imprezie i przygotowania poczęstunku, można zorganizować zabawę w naszym PARTNERSKIM MIEJSCU.

Wybierając miejsce zabawy sprawdźmy, czy jest ono dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli planujemy zorganizować dzieciom zabawy ruchowe, bardzo ważna jest przestrzeń. Kwestię ewentualnych zmian powinnyśmy wcześniej uzgodnić z właścicielem sali. Upewnijmy się również czy nie będziemy przeszkadzali pozostałym klientom. Najlepszym rozwiązaniem jest sala tylko do dyspozycji Jubilata i jego gości. Świetnie sprawdzają się urodziny na świeżym powietrzu. Ważne, aby w pobliżu było miejsce gdzie można przenieść zabawę w razie niepogody.

Ustal termin i godziny trwania zabawy

Urodziny organizowane są w weekendy, jak i w środku tygodnia. Zazwyczaj impreza rozpoczyna się w porze poobiedniej (w godzinach popołudniowych). Wszystkie nasze animacje trwają dwie godziny. Jest to optymalny czas, w którym dzieci potrafią skupić swoją uwagę na zabawy organizowane przez animatora. Gości warto zaprosić pół godziny przed rozpoczęciem animacji (zazwyczaj znajdzie się jakiś spóźnialski), a rodziców poprosić o odbiór dzieci pół godziny po zakończeniu (będzie czas na swobodną zabawę i rozpakowanie prezentów).

Zaproszenia urodzinowe

Jeśli impreza urodzinowa organizowana jest przez nas, w prezencie proponujemy zaproszenia urodzinowe dla gości. Dane do wysyłki trzeba podać w formularzu lub telefonicznie. Pamiętajcie, aby zamówić je odpowiednio wcześniej.

 

Atrakcje dodatkowe na imprezie

Do wybranej fabuły możecie zamówić dodatkowe atrakcje, które urozmaicą imprezę. Może to być, np. puszczanie ogromnych baniek mydlanych, malowanie twarzy, balony z helem, balonikowe zoo.

 

Goście na urodzinach naszego dziecka

Przygotowując listę gości, weźmy pod uwagę przestrzeń jaką dysponujemy. Nasz Jubilat zapewne chciałby gościć na przyjęciu całą swoją klasę i pół osiedla. Przy tej okazji warto porozmawiać i wytłumaczyć dziecku, że nie musi zapraszać całej przedszkolnej grupy lub klasy. Niech wybierze dzieci, z którymi lubi się bawić. Pamiętajmy o kolegach i koleżankach z podwórka oraz o rodzinie.

Poczęstunek urodzinowy

Podczas przyjęcia należy zorganizować dzieciom kilka przerw aby nabrały sił na dalszą część zabawy. Dbając o higienę podpiszmy jednorazowe kubeczki, z których piją dzieci. Jeśli na przyjęciu są maluszki przyklejmy naklejkę tak aby były w stanie rozróżnić swoje kubki. Oprócz napojów zadbajmy o poczęstunek dla dzieci - niekoniecznie muszą to być chipsy i orzeszki. Kolorowe kanapki czy koreczki lub sałatka owocowa będą doskonałą alternatywą dla słonych przekąsek. Warto je wystawić dopiero po torcie, bo inaczej może już się nie zmieścić w małych brzuszkach naszych dzieci. Dzieci mogą przychodzić na zabawę już po obiedzie, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest serwowanie ciepłych posiłków na wspólnym talerzu. Kto będzie miał ochotę na pewno się poczęstuję a może nawet weźmie dokładkę!

 

 Tort

Przede wszystkim – musi smakować! Cukiernicy prześcigają się w smakach oraz kształtach tortów. Od niedawna na rynku dostępne są jadalne opłatki, na których nadrukowane są obrazy lub zdjęcia. Można uczynić tort wyjątkowym jeśli obok ulubionej postaci naszego jubilata znajdzie się on sam. Drodzy Rodzice, pamiętajcie! Większy tort nie oznacza, że będzie lepszy. Wyrzucając pół niezjedzonego tortu, wyrzucamy własne pieniądze. Dzieciom podawajmy małe kawałki, wówczas niejadki zjedzą cały kawałek a łakomczuszki poproszą o dokładkę. Latem warto przygotować kolorowy tort z galaretki z owocami. Wyciągnięty prosto z lodówki będzie doskonałym orzeźwieniem w upalny dzień. Ciekawym pomysłem na tort są również rolady lodowe, które możemy wzbogacić bitą śmietaną oraz żelkami.

Po szeregu przygotowań pozostaje nam wspaniale bawić się na przyjęciu urodzinowym naszego dziecka. Nie zapomnijmy o uwiecznieniu zabawy na zdjęciach. Będzie to wspaniała pamiątka na całe życie!

Zobacz propozycje naszych animacji urodzinowych