Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS

Wielka naukowa przygoda dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat rusza w Świdnicy!

Czym jest Unikids?

To naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które chcą dowiedzieć się m.in.: Dlaczego wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? Co to jest druk 3D? Skąd biorą się kolory? Znajdziemy odpowiedzi na wiele innych pytań, na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać lub nie znają na nie odpowiedzi.

 

 

 

Jak przebiegają zajęcia?

Zapisując się na Uniwersytet Dziecięcy Unikids, mali studenci otrzymują indeks i biorą udział w kilku wykładach organizowanych na auli wykładowej. Za udział w zajęciach otrzymują wpisy do indeksów, a uzbieranie odpowiedniej ich liczby jest równoznaczne z zaliczeniem semestru. Dodatkowo raz lub dwa razy w miesiącu dla zainteresowanych dzieci odbywają się warsztaty obejmujące tematy z różnych dziedzin wiedzy, m.in. robotyka, przyroda, astronomia, kryminalistyka, biologia, medycyna, chemia, paleontologia.

W czasie wykładów dzieci pozostają na sali wykładowej same, a rodziców zapraszamy w tym czasie na kawę i herbatę.

 

 

Kadra

Prowadzący zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym Unikids to naukowcy, doktoranci, studenci i pasjonaci w swoich dziedzinach. Zajęcia są starannie dobierane, a ich forma przekazu dostosowana do wieku dzieci.

 

Jak zapisać się na zajęcia?

Zapisy na Uniwersytet Dziecięcy Unikids odbywają się na stronie www.unikids.pl/swidnica. Tam znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące organizacji roku akademickiego.

Zapraszamy również na nasz oficjalny profil na Facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się newsy i relacje z zajęć.

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Galeria