Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe

 

Urodziny to najważniejszy dzień w roku dla każdego dziecka. Zadbaj o to aby twoja pociecha zapamiętała go na długo. Zapraszamy do przeczytania artykułu, który pomoże w organizacji ten ważnej uroczystości.

Miejsce zabawy urodzinowej

Zabawę urodzinową można zorganizować w mieszkaniu, chociaż często wiąże się to ze sporym przemeblowaniem. Jeśli chcemy oszczędzić sobie trudu sprzątania po imprezie i przygotowania poczęstunku, można zorganizować zabawę w lokalu. Wybierając miejsce zabawy sprawdźmy czy jest ono dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli planujemy zorganizować dzieciom zabawy ruchowe, bardzo ważna jest przestrzeń. Kwestię ewentualnych zmian powinnyśmy wcześniej uzgodnić z właścicielem sali. Upewnijmy się również czy nie będziemy przeszkadzali pozostałym klientom. Najlepszym rozwiązaniem jest sala tylko do dyspozycji Jubilata i jego gości. Świetnie sprawdzają się urodziny na świeżym powietrzu. Ważne, aby w pobliżu było miejsce gdzie można przenieść zabawę w razie niepogody.

Zaproszenia urodzinowe

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama zaproszeń urodzinowych. Dzieci w wieku szkolnym warto zachęcić go do wykonania własnoręcznych zaproszeń z naszą niewielką pomocą. Ciekawym rozwiązaniem jest udekorowanie zdjęcia naszego Jubilata kolorowymi balonikami i serpentynami, następnie wydrukowanie. Jeśli mamy zdolności plastyczne zróbmy oryginalne ręcznie robione zaproszenia. Mogą one zawierać element fabuły w jakiej będzie odbywała się zabawa. Niezależnie od sposobu wykonania zaproszeń powinny one zawierać: adres, godzinę rozpoczęcia i zakończenia, telefon kontaktowy do rodzica z prośbą o potwierdzenie przybycia. Nie zapomnijmy również o miejscu na własnoręczny podpis Jubilata. Jeśli nasza pociecha jeszcze nie potrafi piać – niech odciśnie swój kciuk!

Goście na urodzinach naszego dziecka

Przygotowując listę gości, weźmy pod uwagę przestrzeń jaką dysponujemy. Nasz Jubilat zapewne chciałby gościć na przyjęciu całą swoją klasę i pół osiedla. Przy tej okazji warto porozmawiać i wytłumaczyć dziecku, ze nie musi zapraszać całej przedszkolnej grupy lub klasy. Niech wybierze dzieci, z którymi lubi się bawić. Pamiętajmy o kolegach i koleżankach z podwórka oraz o rodzinie. Jeśli dzieci nie miały wcześniej okazji się poznać zacznijmy od zabaw integracyjnych, które pozwolą dzieciom przedstawić się. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie dzieciom kolorowych kotylionów z imionami.

Poczęstunek urodzinowy

Podczas przyjęcia należy zorganizować dzieciom kilka przerw aby nabrały sił na dalszą część zabawy. Dbając o higienę podpiszmy jednorazowe kubeczki, z których piją dzieci. Jeśli na przyjęciu są maluszki przyklejmy naklejkę tak aby były w stanie rozróżnić swoje kubki. Oprócz napojów zadbajmy o poczęstunek dla dzieci - niekoniecznie muszą to być chipsy i orzeszki. Kolorowe kanapki czy koreczki lub sałatka owocowa będą doskonałą alternatywą dla słonych przekąsek. Warto je wystawić dopiero po torcie, bo inaczej może już się nie zmieścić w małych brzuszkach naszych dzieci. Dzieci mogą przychodzić na zabawę już po obiedzie, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest serwowanie ciepłych posiłków na wspólnym talerzu. Kto będzie miał ochotę na pewno się poczęstuję a może nawet weźmie dokładkę!

Tort

Przede wszystkim – musi smakować! Cukiernicy prześcigają się w smakach oraz kształtach tortów. Od niedawna na rynku dostępne są jadalne opłatki, na których nadrukowane są obrazy lub zdjęcia. Można uczynić tort wyjątkowym jeśli obok ulubionej postaci naszego jubilata znajdzie się on sam. Drodzy Rodzice, pamiętajcie! Większy tort nie oznacza, że będzie lepszy. Wyrzucając pół niezjedzonego torta, wyrzucamy własne pieniądze. Dzieciom podawajmy małe kawałki, wówczas niejadki zjedzą cały kawałek a łakomczuszki poproszą o dokładkę. Latem warto przygotować kolorowy tort z galaretki z owocami. Wyciągnięty prosto z lodówki będzie doskonałym orzeźwieniem w upalny dzień. Ciekawym pomysłem na tort są również rolady lodowe, które możemy wzbogacić bitą śmietaną oraz żelkami.

Temat zabawy urodzinowej

Dla urozmaicenia przyjęcia urodzinowego możemy je zorganizować w określonej fabule. Porozmawiajmy z Jubilatem w kogo chciałby zamienić się podczas zabawy - może w sprytnego pirata, dzielnego Indianina lub pomysłowego czarodzieja. Nawiązując do fabuły urodzin można zrobić tematyczne zaproszenia, dekoracje, tort. Z pewnością wielką frajdą dla wszystkich uczestników zabawy będzie przebranie za bajkowe postacie. Jeśli chcemy oszczędzić sobie trudu przygotowywania i przeprowadzania zabaw podczas urodzin, skorzystajmy z usług profesjonalnej firmy i animatorów.

Animator ważna sprawa

W internecie można znaleźć bardzo dużo ogłoszeń osób, które zajmują się organizacją zabaw dla dzieci. Ale jak wybrać tą najlepszą? Poszukajmy informacji w internecie, poprośmy o opinie na forach internetowych. Dobrym sposobem jest korzystanie z usług sprawdzonych animatorów przez innych rodziców. Kontaktując się z animatorem przekażmy mu najważniejsze informacje: imię i wiek Jubilata, ilość gości, miejsce i termin zabawy, godzinę rozpoczęcia, czas trwania, w jakich warunkach odbędzie się zabawa (np. pokój, lokal, ogród). Upewnijmy się, co zapewnia animator w cenie którą nam proponuje. Przed rozpoczęciem zabawy ustalmy, kiedy wnieść tort i ewentualne inne przekąski.

Po szeregu przygotowań pozostaje nam wspaniale bawić się na przyjęciu urodzinowym naszego dziecka. Nie zapomnijmy o uwiecznieniu zabawy na zdjęciach. Będzie to wspaniała pamiątka na całe życie!